FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L1000-2000 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121733RSK: 9121733
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121733
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
RÖRHÅLLARSKENA 12 MM L=500 MM UTAN HULLINGAR SVART FIX UPONOR
Komplettera med
BOCKFIXTUR 10-12 MM ZINK MULTI UPONOR
VÄRMERÖR 12X1,7 MM L=240 METER RING MED DIFFUSIONSSPÄRR VIT MED EN BLÅ RAND COMFORT PIPE UPONOR
VÄRMERÖR 12X1,7 MM L=120 METER RING MED DIFFUSIONSSPÄRR VIT MED EN BLÅ RAND COMFORT PIPE UPONOR
VÄRMERÖR 12X1,7 MM L=60 METER RING MED DIFFUSIONSSPÄRR VIT MED EN BLÅ RAND COMFORT PIPE UPONOR
RUMSGIVARE 55X55 MM (BXH) RH-GIVARE VIT SMATRIX WAVE UPONOR
TERMOSTAT 80X80 MM (BXH) MED DISPLAY, RH-GIVARE SVART SMATRIX WAVE UPONOR
VÄRMERÖR 9,9X1,1 MM L=120 METER RING MED DIFFUSIONSSPÄRR VIT RÖR MED EN BLÅ RAND UPONOR
REGLERSET MED ELPATRON  CONTROLLER, STYRDON, TERMOSTAT VIT/FLERFÄRGAD FLUVIA T UPONOR
TERMOSTAT 80X80 MM (BXH) MED DISPLAY, RH-GIVARE VIT SMATRIX WAVE UPONOR
Varukorg1