FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L1000-2000 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121733RSK: 9121733
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121733
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
VINKELNIPPEL G20 X 90° 2UTVÄNDIG GÄNGA FIT UPONOR
Komplettera med
KOPPLINGSSET 17X2,0 MM X G20 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA FPL-X UPONOR
DUBBELNIPPEL G20 2UTVÄNDIG GÄNGA FIT UPONOR
KOPPLINGSSET 20X2,0 MM X G20 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA FPL-X UPONOR
TERMOSTAT 80X80 MM (BXH) MED DISPLAY, RH-GIVARE VIT SMATRIX WAVE UPONOR
REGLERSET MED ELPATRON  CONTROLLER, STYRDON, TERMOSTAT VIT/FLERFÄRGAD FLUVIA T UPONOR
TERMOSTAT 80X80 MM (BXH) MED DISPLAY, RH-GIVARE SVART SMATRIX WAVE UPONOR
RUMSGIVARE 55X55 MM (BXH) RH-GIVARE VIT SMATRIX WAVE UPONOR
VÄRMERÖR 9,9X1,1 MM L=120 METER RING MED DIFFUSIONSSPÄRR VIT RÖR MED EN BLÅ RAND UPONOR
Varukorg28
RÖRAVSKÄRARE 12-25 MM PEX, KOMPOSIT, SKYDDSRÖR BLÅ MULTI UPONOR
VINKELKOPPLING 15 MM X G10 X 90° KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 18 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 18 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 109 kr
KULVENTIL 15 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTE
KULVENTIL 15 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTELeverans: Skickas - I lager. 419 kr
ÄNDSTYCKEN MED BY-PASS G25 ÄNDSTYCKEN OCH BY-PASS VARIO PLUS UPONOR
FÖRDELARMODUL 1XG20 C/C 50 AQUA PLUS PPM UPONOR
VINKELKOPPLING 12 MM X 90° 39X74X21 2KLÄMRING KROM VATETTE
ADAPTER 22 MM X G20 SLÄTÄNDA X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 15X12X12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 18 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 18 MM 2KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 149 kr
VÄGGBRICKA,1-HÅLS MED MUTTER,MPI FÖR 16X2,0-2,2 BALLOFIX
T-RÖR SKRUVDEL 28 (M34X1,5) 3UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
VÄGGBRICKA 0125164 FAST CU 10,12.15 GBG
HYLSA DN20 FÖR STÅLRÖR RÖD VATETTE
VENTILFÄSTE 16XG20 INVÄNDIG GÄNGA VATETTE
BOCKFIXTUR 17-18 MM ZINK MULTI UPONOR
PLASTHYLSA OCH MUTTER 15X16 MM VATETTE
T-KOPPLING 25 PRK 410 IMI
KOPPLINGSSATS 16X2,0-2,2 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
TÄTNINGSPLATTA 45X25 RUND VIT FALUPLAST
VÄNDSKIVA COMPACT 14/10,5 ROTH NORDIC
LUCKA 700X796X20 MM (HXBXD) TILL FÖRDELARSKÅP 800 MED RAM VIT ROTH
ADAPTER G25X28 UTVÄNDIG GÄNGA X SPETSÄNDA PE VATETTE
T-KOPPLING 22 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE