FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L1000-2000 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121733RSK: 9121733
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121733
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
FÖRDELARE 4 G25 / 4 X GE20 4 X C/C50 MM AVSTICK UTVÄNDIG GÄNGA SVART VARIO PLUS UPONOR
Komplettera med
KULVENTIL G25 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA VARIO UPONOR
GRUNDSATS G25 VARIO PLUS UPONOR
ANSLUTNINGSVINKELSATS G25 KORT/LÅNG VARIO PLUS UPONOR
KOPPLINGSSET 17X2,0 MM X GE20 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA VARIO UPONOR
KOPPLINGSSET 20X2,0 MM X GE20 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA VARIO UPONOR
GRENRÖR G20 X G10 UTAN STRYPNING, MED KOPPLING MINITEC UPONOR
KOPPLINGSSET 12X1,7 MM X GE20 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA VARIO UPONOR
DISTANSSET 25 MM VARIO PLUS UPONOR
FLÖDESMÄTARE MONTERAS I TILLOPPSFÖRDELARE RÖD/SVART VARIO PLUS UPONOR
ANSLUTNINGSSET G25 INVÄNDIG GÄNGA, LÖPMUTTER VARIO PLUS UPONOR
Varukorg7
VINKEL 40 MM X 45° 2MUFF VIT FALUPLAST
VINKEL 40 MM X 45° 2MUFF VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 49 kr
VÄGGBRICKA 0125164 FAST CU 10,12.15 GBG
LOCK G15 TILL KIKVENTIL MED PACKNING GUL
HÖRNRÖR V6 15 MM FÖRKROMAD VATETTE
HÖRNRÖR V6 15 MM FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 99 kr
KULVENTIL G15 RAK UTVÄNDIG X INVÄNDIG MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
KULVENTIL 15 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTE