FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G20 L1000-2000 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121733RSK: 9121733
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 20 (3/4″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 20 (3/4″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
20 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
5—5.5 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121733
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
VÄRMERÖR 20X2,0 MM L=60M RING MED DIFFUSIONSSPÄRR VIT MED TVÅ BLÅ RÄNDER COMFORT PIPE PLUS UPONOR
Komplettera med
RÖRHÅLLARSKENA 17-20 MM C/C100 MM, L=600 MM MED HULLINGAR SVART FIX UPONOR
BOCKFIXTUR 16-20 MM SVART MULTI UPONOR
BOCKFIXTUR 20 MM ZINK MULTI UPONOR