FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L750-1500 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121728RSK: 9121728
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121728
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
NIPPEL PL/DR PPM FPL-X G½"MT AQUA PLUS UPONOR
Komplettera med
KOMBIRÖR RÖR-I-RÖR 16X2,0 MM/25 MM L=100 METER RING VIT RÖR, VIT/BLÅ/RÖD SKYDDSRÖR UPONOR
NIPPEL 16X2,0 MM PPSU PPM AQUA PLUS Q&E UPONOR
VÄGGDOSA 16X2,2 MM X G15 FOG TAPPVATTEN/VÄRME FOG X INVÄNDIG GÄNGA SVART AQUA PLUS UPONOR
FÖRDELARFÄSTE PPM AQUA PLUS UPONOR
FÖRDELARE PPM 2X C/C50 MM AQUA PLUS UPONOR
FÖRDELARE PPM 3X C/C50 MM AQUA PLUS UPONOR
KOPPLINGSSET 16X2,0 MM X G15 INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING FPL-X UPONOR
FÖRDELARE PPM 1X C/C50 MM AQUA PLUS UPONOR
Varukorg8
RAK KOPPLING 22X15 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
KOPPLINGSSATS 18X2,5 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 15X2,5 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
AVLUFTNINGSPLUGG 15 MM MÄSSING VATETTE