FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L750-1500 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121728RSK: 9121728
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121728
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
GUMMINIPPEL 50/40 ALTECH
GUMMINIPPEL 50/40 ALTECH är tillagd i din varukorg.
Varukorg13
GUMMINIPPEL 50/40 ALTECH
RAK KOPPLING 12 MM X G10 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE
RAK KOPPLING 12 MM X G15 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 10 MM MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 10 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 9 kr
STÖDHYLSA 10X0,8 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
PLASTHYLSA OCH MUTTER 15X16 MM VATETTE
SKARVMUFF INKLUSIVE 2 ST TÄTNINGSRINGAR DV110
PACKNING NBR D400/DN400 MED STÅLINLÄGG GAVATEC
PVC MUFF 40 MIV
ELSVETSMUFF ELOFIT DME 315MM PE100RC SDR17 GAVATEC
ELSVETSMUFF ELOFIT DME 315MM PE100RC SDR17 GAVATECLeverans: Skickas - Beställningsvara. 2749 kr
ELSVETSMUFF UB SDR11 400 MM ALIAXIS