FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L750-1500 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121728RSK: 9121728
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121728
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
KULVENTIL G10 RAK UTVÄNDIG X INVÄNDIG MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
GÄNGTEJP 12 X 0,075 MM 12 METER ETAB
VRED  39X37X21 FÖR VATETTE KULVENTIL  BLÅ VATETTE
TÄCKBRICKA 634386 DY 10-22 1-RÖRS GBG
PLUGG 12 MM MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 12X8 MM KLÄMRING GUL VATETTE
KOPPLINGSSATS 12X2,0 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
DUBBELMUTTER 12 FÖRKROMAD VATETTE
Varukorg21
FÖRMINSKNINGSSET 12X10 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 12 MM KROM VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 12 MM KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 29 kr
PLUGG 15 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 15 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 39 kr
HÖRNRÖR V6 15 MM FÖRKROMAD VATETTE
HÖRNRÖR V6 15 MM FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 99 kr
KOPPLINGSMUTTER 22 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 22 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 39 kr
FÖRMINSKNINGSSET 22X15 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
AVLOPPSRÖR 40X1,8 MM L= 2 METER UTAN MUFF VIT FALUPLAST
VINKELKOPPLING 15 MM X 90° 58X39X50 2KLÄMRING KROM VATETTE
PLANADAPTER 12 MM MED O-RINGSTÄTNING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 15X12 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
STÖDHYLSA FÖR PEM-RÖR 20X2,0 MM PE VATETTE
LOCK G15 TILL KIKVENTIL MED PACKNING GUL
BUSSNING METALL G25XG15 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
DISTANSKLOSS H=10 MM, B=60 MM VIT FALUPLAST
DISTANSKLOSS H=10 MM, B=60 MM VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 19 kr
FÖRDELARE PPM 3X C/C50 MM AQUA PLUS UPONOR
RAK KOPPLING 12 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE