FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L750-1500 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121728RSK: 9121728
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121728
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
VINKELKULVENTIL 15X15 KLÄMRING, MED VRED KROM BALLOFFIX VSH
Varukorg30
STÖDHYLSA FÖR PEM-RÖR 20X2,0 MM PE VATETTE
T-KOPPLING 12 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 12 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 89 kr
MINIFÖRDELARE,2 STICK 40 2XR15 KONISK,1XR10 P BROEN
GUMMINIPPEL 45/40 ALTECH
NIPPEL PL/DR PPM FPL-X G½"MT AQUA PLUS UPONOR
VENTILFÄSTE 25XG20 INVÄNDIG GÄNGA
RAK KOPPLING 12 MM X G10 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
VÄGGBRICKA, 2-HÅLS MED GUMMIMUFF 10-20 MM BALLOFIX
T-KOPPLING 15X12 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RÖRKLÄMMA DUOCONTACT 12/15/16 DUBBEL FÖRKROMAD FALUPLAST
T-KOPPLING 6 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 6 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - Beställningsvara. 169 kr
FÖRMINSKNINGSSET 15X10 MM KLÄMRING NICKEL VATETTE
TUBOLIT RÖRISOL TL-15/9-DG 262M/FÖRP
SYSTEMRÖR ML, RAKLÄNGD 63 MM 5 METER GRÅ FLOWFIT GEBERIT
FÖRMINSKNINGSSET 22X18 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KULVENTIL 28 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTE
KULVENTIL 28 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTELeverans: Skickas - I lager. 749 kr
PACKNING DN15 FÖR LOCK RÖD ISIFLO
VÄGGBRICKA, 3 CC40, MED MUTTER MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
BUSSNING METALL G32XG25 UTVÄNDIG/INVÄNDIG GÄNGA FÖRKROMAD
VINKELKOPPLING 22 MM X 90° 77X39X50 2KLÄMRING KROM VATETTE
PLASTKLAMMER 100ST I PÅSE
MUTTER 12XR10  KROM BROEN BALLOFIX
TAPPVENTIL VATETTE 0135060 G3/4 BV GBG
RAK KOPPLING 25XG20 INVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
GUMMINIPPEL 45/32 ALTECH
VINKELSKRUVDEL 18 MM (M24X1,5) 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE