FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L750-1500 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121728RSK: 9121728
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121728
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
KULVENTIL 15 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTE
Komplettera med
KOPPLINGSSATS 15X2,5 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 15X13 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PLANADAPTER 15 MM MED O-RINGSTÄTNING MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 15 MM MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 15X8 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 15X11 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 16X2,0-2,2 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
Varukorg40
KULVENTIL 15 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTELeverans: Skickas - I lager. 279 kr
RAK KOPPLING 16X15 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNING 40X32 MM SLÄTÄNDA X MUFF, KORT VIT FALUPLAST
VINKELKULVENTIL 15X12 39X148X21 MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
VENTILFÄSTE 25XG20 INVÄNDIG GÄNGA
STÖDHYLSA 22X1,0 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
VINKELKULVENTIL 15XG15 INVÄNDIG MED VRED VATETTE
HUV 32 PP BLÅ, SVART ALTECH
MULTISLANGNIPPEL 40 MM SLÄTÄNDA X SLANGNIPPEL VIT FALUPLAST
VINKELSKRUVDEL 15 MM (G 1/2) 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 22 MM X G15 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 22X12 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
SKRUVDEL 15 (G 1/2) RAK, 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
SPEGELSKÅP / BADRUMSSKÅP ARIELLA X60 VIT MATT ALTERNA
MUFF 40 MM 2MUFF VIT FALUPLAST
MUFF 40 MM 2MUFF VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 49 kr
T-KOPPLING 15X15X12 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KULVENTIL 28 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTE
KULVENTIL 28 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTELeverans: Skickas - I lager. 749 kr
RAK KOPPLING 15X10 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 12X10 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 22X12 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 10 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 10 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 49 kr
GUMMINIPPEL 45/32-40 MM FÖR INOMHUSAVLOPP LILA FALUPLAST
KOPPLINGSSATS 22X3,0 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 25XG20 UTVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
FULLFLÖDESVENTIL VINKEL DN20 Ø22 BLÅTT VRED VATETTE
RÖRSTIFT 20 MM L=100 MM SVART FIX UPONOR
RÖRSTIFT 20 MM L=100 MM SVART FIX UPONORLeverans: Skickas - I lager. 9 kr
ÖVERGÅNGSNIPPEL 20X15 MED PACKNING
SPEGELSKÅP / BADRUMSSKÅP ARIELLA X60 SVART ALTERNA
SPEGELSKÅP / BADRUMSSKÅP ARIELLA 60 GRÅ MATT ALTERNA
KOPPLINGSMUTTER 22 MM MÄSSING VATETTE