FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L750-1500 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121728RSK: 9121728
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121728
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
T-KOPPLING 22 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
T-KOPPLING 22 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
DUBBELMUTTER 22  MÄSSING VATETTE
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
VINKELKOPPLING 22 MM X 90° 77X39X50 2KLÄMRING KROM VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 22X15 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
TÄCKBRICKA 634386 DY 10-22 1-RÖRS GBG
FÖRMINSKNINGSSET 22X20,5 MM KLÄMRING NICKEL VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 22X12 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 22X3,0 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
Varukorg32
T-KOPPLING 22 MM 3KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 289 kr
T-KOPPLING 15 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
T-KOPPLING 15 MM 3KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 99 kr
HYLSA DN15 FÖR STÅLRÖR RÖD VATETTE
ADAPTER G15X15 INVÄNDIG GÄNGA X SPETSÄNDA PE VATETTE
HANDDUKSSTÅNG S-LINE 60CM DUBBEL ALTERNA
T-KOPPLING 8 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 8 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 139 kr
FÖRMINSKNINGSSET 18X12 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
GUMMINIPPEL 50/40 ALTECH
KOPPLINGSSATS 16X2,0-2,2 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
VÄGGBRICKA 0925155 FAST 16X2,0-2,25 GBG
RENGÖRINGSSERVETTER 2-PACK FALUPLAST
KULVENTIL 28 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTE
KULVENTIL 28 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTELeverans: Skickas - I lager. 749 kr
VINKELKOPPLING 15 MM X G10 X 90° KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
TVÄTTSTÄLL VARIFORM 500X450X178 MM UTR. F KRANHÅLL, BRÄDDAVLOPP GEBERIT
KOPPLINGSSATS 12X2,0 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
AVLOPPSRÖR 40X1,8 MM L= 2 METER UTAN MUFF VIT FALUPLAST
VINKELKOPPLING 15X12 MM X 90° 39X74X21 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PLASTHYLSA 22X16  PE VATETTE
VINKEL 25 PRK 404 IMI
KOPPLINGSSATS 20X2,8-3,0 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
KULVENTIL G10 RAK UTVÄNDIG X INVÄNDIG MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
KOPPLINGSSATS 20X2,8-3,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PLASTHYLSA 35X25  PE VATETTE
RAK KOPPLING 10 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE