FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L750-1500 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121728RSK: 9121728
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121728
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
RAK KOPPLING 10 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
KLÄMRING 10 MM MÄSSING VATETTE
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
FÖRMINSKNINGSSET 10X8 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
Varukorg6
RAK KOPPLING 10 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 49 kr
KOPPLINGSSATS 15X2,5 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
KOPPLINGSSATS 22X3,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 22 MM MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 22 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 19 kr
PLUGG 10 MM MÄSSING VATETTE