FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L750-1500 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121728RSK: 9121728
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121728
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
VÄGGBRICKA 0125164 FAST CU 10,12.15 GBG
VÄGGBRICKA 0125164 FAST CU 10,12.15 GBG är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
TAPPVENTIL VATETTE 0135070 KORT DY15 BV GBG
VINKELKULVENTIL 15 39X148X21 MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
RAK KOPPLING 15X10 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 15 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
KULVENTIL 15 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
KULVENTIL T-RÖR 15 MM 3-VÄGS MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
T-KOPPLING 15 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
T-KOPPLING 15X15X12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
Varukorg8
RAK KOPPLING 18 MM X G20 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
STÖDHYLSA 22X1,0 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
RAK KOPPLING 22X15 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
GRENRÖR 40 MM X 45° 3MUFF VIT FALUPLAST