FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121727RSK: 9121727
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121727
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
FROSTSKYDDSKABEL 7 MM L= 1 METER SVART ALTECH
Komplettera med
MONTAGESATS FÖR ALTECH FLEX KABEL AN- OCH AVSLUTNINGSSATS, SKYLT SVART ALTECH
TUBOLIT RÖRISOL TL-35/20-DG 50M/FÖRP
Varukorg31
FROSTSKYDDSKABEL 7 MM L= 1 METER SVART ALTECHLeverans: Skickas - I lager. 109 kr
VINKELKOPPLING 32XG25 X 90° UTVÄNDIG GÄNGA VATETTE
BUSSNING METALL G15XG10 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA FÖRKROMAD
STÖDHYLSA FÖR PEM-RÖR 32X2,0 MM PE VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 22X20,5 MM KLÄMRING NICKEL VATETTE
BÖJ 28 90° 1 MUFF KOPPAR V-PROFIL ALTECH
VÄGGBRICKA, 1-HÅLS MED GUMMIMUFF 10-20 MM BALLOFIX
MUFF 40 MM X G32 MUFF X UTVÄNDIG GÄNGA S-PRESS UPONOR
STÖDHYLSA FÖR PEM-RÖR 32X2,9 MM PE VATETTE
STÖDHYLSA 10X0,8 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
PLASTHYLSA OCH MUTTER 15X16 MM VATETTE
T-KOPPLING 22X15X15 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
HAND WIPES 100 ST CRC
RAK KOPPLING 15X12 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
STÖDHYLSA 22X1,0 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
AVLOPPSRÖR 40X1,8 MM L= 2 METER UTAN MUFF VIT FALUPLAST
KOPPLINGSMUTTER 15 MM KROM VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 15 MM KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 29 kr
VINKELKOPPLING 12 MM X 90° 39X74X21 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 18 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE