FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121727RSK: 9121727
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121727
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
T-KOPPLING 32 3KLÄMRING PP BLÅ, SVART ALTECH
Komplettera med
HUV 32 PP BLÅ, SVART ALTECH
RAK KOPPLING 32XR25 UTVÄNDIG GÄNGA PP BLÅ, SVART ALTECH
VINKELKOPPLING 90° 32 PP BLÅ, SVART ALTECH
RAK KOPPLING 32 PP BLÅ, SVART ALTECH
Varukorg21
KLÄMRING 15 MM  MÄSSING BROEN BALLOFIX
KLÄMRING 15 MM MÄSSING BROEN BALLOFIXLeverans: Skickas - I lager. 29 kr
VINKELKULVENTIL 15X10X90° KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
T-KOPPLING 32 PRK 410 IMI
TVÅL PREMIUM INDUSTRI S1 420401 TORK
DUBBELMUTTER V6 15X22 MM FÖRKROMAD VATETTE
PLASTKLAMMER 100ST I PÅSE
KULVENTIL 15X12CU MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
SLANGNIPPEL 15-22 MM X G25 MED MUTTER OCH PACKNING VIT FALUPLAST
BUSSNING METALL G40XG25 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
DISTANSKLOSS H=20 MM, B=60 MM VIT FALUPLAST
DISTANSKLOSS H=20 MM, B=60 MM VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 19 kr
SEXKANTNIPPEL METALL G25 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
ÄNDLOCK 32 MM SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST