FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121727RSK: 9121727
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121727
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
RAK KOPPLING 32XR32 UTVÄNDIG GÄNGA PP BLÅ, SVART ALTECH
Varukorg44
FÖRMINSKNING 50X40 MM SLÄTÄNDA X MUFF, KORT VIT FALUPLAST
TÄCKBRICKA 634387 DY 10-22 2-RÖRS GBG
RAK KOPPLING 12 MM X G15 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
KULVENTIL 22 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTE
KULVENTIL 22 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTELeverans: Skickas - I lager. 559 kr
KOPPLINGSSATS 22X3,0 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
VINKELSKRUVDEL V6 22X15 MM KROM VATETTE
RAK KOPPLING 12 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 12 MM 2KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 59 kr
RAK KULVENTIL 15XR15 KLÄM X LEKMUTTER, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
FLÄNSPACKNING 150MM S-0100 ULEFOS
FLÄNSPACKNING 150MM S-0100 ULEFOSLeverans: Skickas - I lager. 389 kr
STÖDHYLSA FÖR PEM-RÖR 40X2,4 MM PE VATETTE
T-KOPPLING 22X15 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VINKELKULVENTIL 15X10 39X148X21 MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
RAK KOPPLING 32XR32 PRK 403 IMI
RAK KOPPLING 18 MM X G15 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE
PLUGG 15 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 15 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 39 kr
VINKELKULVENTIL 15X12 39X148X21 MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
DISTANSKLOSS H=10 MM, B=60 MM VIT FALUPLAST
DISTANSKLOSS H=10 MM, B=60 MM VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 19 kr
T-KOPPLING 15X12 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VINKELKOPPLING 22 MM X 90° 77X39X50 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VÄGGBRICKA FG0125352 3-RÖR DY15X2,5 GBG
KULVENTIL T-RÖR 15 MM 3-VÄGS MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
AVLUFTNINGSPLUGG 15 MM MÄSSING VATETTE
AVLUFTNINGSPLUGG 15 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 49 kr
STÖDHYLSA FÖR PEM-RÖR 20X2,0 MM PE VATETTE
STÖDHYLSA 22X1,0 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
KOPPLINGSSATS 20X2,8-3,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 40XG32 UTVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
RAK KOPPLING 12X10 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VINKELKULVENTIL 12 39X148X21 MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 15 MM KROM VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 15 MM KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 29 kr
RAK KOPPLING 32XG32 INVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
FROSTSKYDDSKABEL 7 MM L= 1 METER SVART ALTECH
FROSTSKYDDSKABEL 7 MM L= 1 METER SVART ALTECHLeverans: Skickas - I lager. 109 kr
NIPPEL 15X2,5 MM PPSU PPM AQUA PLUS Q&E UPONOR
FÖRMINSKNINGSSET 22X15 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 22X15 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
T-RÖR 20 MM 3KLÄMRING VATETTE