FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121727RSK: 9121727
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121727
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
STÖDHYLSA 420 NT10 25 PRK  IMI
STÖDHYLSA 420 NT10 25 PRK IMI är tillagd i din varukorg.
Varukorg12
STÖDHYLSA 420 NT10 25 PRK  IMI
RAK KOPPLING 25XR25 PRK 403 IMI
T-KOPPLING 15X12 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
ELEKTROSVETSMASKIN MSA 2.0 GEORG FISCHER
KULTAPPVENTIL G20 UTVÄNDIG MED VRED ALTECH
VINKELKULVENTIL 15XG15 INVÄNDIG MED VRED VATETTE
T-RÖR 28 3 MUFF KOPPAR V-PROFIL ALTECH
VÄGGBRICKA 634380 DY 15 GBG
FÖRMINSKNINGSSET 8X6 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 8 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE