FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121727RSK: 9121727
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121727
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
RAK KOPPLING 25XG25 INVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
Komplettera med
PLASTHYLSA 28X25  PE VATETTE
RAK KOPPLING 25XG25 UTVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
STÖDHYLSA FÖR PEM-RÖR 25X2,3 MM PE VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 28X12 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 25X2,3-2,5 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 26X3,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 28X4,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PLUGG 28 MM MÄSSING VATETTE
HYLSA DN20 FÖR STÅLRÖR RÖD VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 28X18 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
Varukorg12
T-SKARVSATS 140-175-200 MM SVART ECOFLEX SUPRA PLUS UPONOR
VINKELGENOMFÖRING G20 FÖR ALTECH FROSTSKYDDSKABEL ALTECH
KLÄMRING 18 MM MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 18 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 19 kr
RAK KOPPLING 10 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 10 MM 2KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 79 kr
SKRUVDEL 15 (G 1/2) RAK, 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
RAK KULVENTIL 15X15 KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
PLUGG 22 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 22 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 39 kr
ADAPTER 22 MM X G20 SLÄTÄNDA X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
KULTAPPVENTIL G20 UTVÄNDIG MED VRED ALTECH
INDUSTRIARMATUR PACIFIC LED PRO WT490C 80S/840 PSU WB PI5 1200MM PHILIPS