FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121727RSK: 9121727
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121727
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
TUBOLIT RÖRISOL TL-28/13-DG 108M/FÖRP
TUBOLIT RÖRISOL TL-28/13-DG 108M/FÖRP är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
PLASTKLAMMER 100ST I PÅSE
Varukorg44
FÖRMINSKNINGSSET 28X18 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RÖRKLAMMA 12/15 MM C/V 20 MM, B=45 MM ENKEL KROM FALUPLAST
FÖRMINSKNING 50X40 MM SLÄTÄNDA X MUFF, KORT VIT FALUPLAST
FÖRMINSKNINGSSET 10X8 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 32XR25 PRK 403 IMI
RAK KOPPLING 15 MM X G15 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
T-RÖR SKRUVDEL 35 (M42X2) 3UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
DISTANSKLOSS H=10 MM, B=45 MM FÖR ENKELKLAMMA KROM FALUPLAST
GUMMINIPPEL 50/40 ALTECH
KOPPLINGSMUTTER 10 MM KROM VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 10 MM KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 19 kr
KLÄMHYLSA V6  20X2,0-2,3 MM VATETTE
KOPPLINGSSET 16X2,0 MM X G15 INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING FPL-X UPONOR
STÖDHYLSA 18X1,0 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
STÖDHYLSA FÖR PEM-RÖR 20X2,0 MM PE VATETTE
KULVENTIL 22 KLÄMRING UTAN VRED FÖRKROMAD VATETTE
ÖVERGÅNG 40X50 MM MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
FÖRMINSKNINGSSET 22X18 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 15X15X12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
VENTILFÄSTE 22 MM X G20 INVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE
VENTILFÄSTE 22 MM X G20 INVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 349 kr
RAK KULVENTIL 15XR15 PUSH X UTVÄNDIG GÄNGA KROM BROEN BALLOFIX
PLASTHYLSA 22X16  PE VATETTE
DUBBELMUTTER 22  MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 18 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
T-KOPPLING 18 MM 3KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 249 kr
FULLFLÖDESVENTIL VINKEL DN20 Ø22 BLÅTT VRED VATETTE
KLÄMRING 15 MM  MÄSSING BROEN BALLOFIX
KLÄMRING 15 MM MÄSSING BROEN BALLOFIXLeverans: Skickas - I lager. 29 kr
STÖDHYLSA 6X0,8 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
FÖRMINSKNINGSSET 22X15 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PLUGG 35 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 35 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 89 kr
T-RÖR V6 22X15X15 MM FÖRKROMAD VATETTE
KOPPLINGSSATS 16X2,0-2,2 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VINKELKOPPLING 18 MM X 90° 58X39X50 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
DUBBELMUFF 28 2 MUFF KOPPAR V-PROFIL ALTECH
RAK KOPPLING 8 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 8 MM 2KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 79 kr
RAK KOPPLING 32XR32 PRK 403 IMI
BUSSNING METALL G15XG10 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
DISTANSKLOSS H=10 MM, B=60 MM FÖRKROMAD FALUPLAST