FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121727RSK: 9121727
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121727
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
NIPPEL 16X2,0 MM PPSU PPM AQUA PLUS Q&E UPONOR
Komplettera med
KOMBIRÖR RÖR-I-RÖR 16X2,0 MM/25 MM L=100 METER RING VIT RÖR, VIT/BLÅ/RÖD SKYDDSRÖR UPONOR
VÄGGDOSA 16X2,2 MM X G15 FOG TAPPVATTEN/VÄRME FOG X INVÄNDIG GÄNGA SVART AQUA PLUS UPONOR
FÖRDELARFÄSTE PPM AQUA PLUS UPONOR
FÖRDELARE PPM 2X C/C50 MM AQUA PLUS UPONOR
Varukorg9
VINKELKOPPLING 20XG20 X 90° INVÄNDIG GÄNGA VATETTE
VÄGGBRICKA 0925155 FAST 16X2,0-2,25 GBG
T-RÖR METALL G15 3INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
VÄGGBRICKA, 1-HÅLS MED MUTTER, MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
KLÄMRING 22 MM MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 22 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 19 kr
STÖDHYLSA 22X1,0 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
SLANGNIPPEL 15-22 MM X G25 MED MUTTER OCH PACKNING VIT FALUPLAST
VINKELKOPPLING 18 MM X 90° 58X39X50 2KLÄMRING KROM VATETTE