FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121727RSK: 9121727
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121727
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
AVLOPPSRÖR 32X1,8 MM L= 2 METER UTAN MUFF VIT FALUPLAST
Komplettera med
MUFF 32 MM 2MUFF VIT FALUPLAST
VINKEL 32 MM X 45° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
VINKEL 32 MM X 90° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
VINKEL 32 MM X 90° 2MUFF VIT FALUPLAST
VINKEL 32 MM X 45° 2MUFF VIT FALUPLAST
Varukorg23
VÄGGBRICKA 635532 FÖR 2-RÖRS MONT DIM 16 GBG
VÄGGBRICKA 635532 FÖR 2-RÖRS MONT DIM 16 GBGLeverans: Skickas - I lager. 449 kr
HÖRNRÖR V6 15 MM FÖRKROMAD VATETTE
HÖRNRÖR V6 15 MM FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 99 kr
NIPPEL 20X2,8 MM PPSU PPM AQUA PLUS Q&E UPONOR
MUTTER 12XR10  KROM BROEN BALLOFIX
KULVENTIL 15X10CU MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
KULVENTIL 22 KLÄMRING UTAN VRED FÖRKROMAD VATETTE
GUMMINIPPEL 50/40 ALTECH
KOPPLINGSMUTTER 12 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 12 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 19 kr
KULTAPPVENTIL G20 UTVÄNDIG MED VRED ALTECH
STÖDHYLSA FÖR PEM-RÖR 32X2,9 MM PE VATETTE
ÄNDSKYDD TILL ECOFLEX TWIN 40-63/200 UPONOR
KOPPLINGSSATS 20X2,8-3,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 18X2,5 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VINKELKOPPLING 12 MM X 90° 39X74X21 2KLÄMRING KROM VATETTE
T-KOPPLING 22X15 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
DISTANSKLOSS H=10 MM, B=60 MM VIT FALUPLAST