FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121727RSK: 9121727
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121727
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
RAK KULVENTIL 15XR15 PUSH X UTVÄNDIG GÄNGA KROM BROEN BALLOFIX
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
GÄNGTEJP 12 X 0,075 MM 12 METER ETAB
Varukorg15
KULVENTIL 15X10CU MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
MUFF 32 MM 2MUFF VIT FALUPLAST
MUFF 32 MM 2MUFF VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 39 kr
VENTILFÄSTE 22 MM X G20 INVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE
VENTILFÄSTE 22 MM X G20 INVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 349 kr
KULVENTIL G10 RAK INVÄNDIG X UTVÄNDIG FÖRKROMAD VATETTE
VRED  39X37X21 FÖR VATETTE KULVENTIL  RÖD VATETTE
VINKEL 32 MM X 45° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
VINKEL 32 MM X 45° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 39 kr
KLÄMRING 15 MM  MÄSSING BROEN BALLOFIX
KLÄMRING 15 MM MÄSSING BROEN BALLOFIXLeverans: Skickas - I lager. 29 kr
VÄGGBRICKA 0925155 FAST 16X2,0-2,25 GBG
PLANADAPTER 12 MM MED O-RINGSTÄTNING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 22X12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
KOPPLINGSSET 16X2,0 MM X G15 INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING FPL-X UPONOR
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
KULVENTIL 18 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTE