FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121727RSK: 9121727
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121727
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
BUSSNING METALL G32XG25 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
BUSSNING METALL G32XG25 UTVÄNDIG/INVÄNDIG GÄNGA FÖRKROMAD
Varukorg10
VINKELSKRUVDEL 28 MM (M34X1,5) 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
FÖRDELARE PPM 1+1X C/C50 MM AQUA PLUS UPONOR
RAK KOPPLING 12X10 MM 2KLÄMRING, FÖRLÄNGD KROM VATETTE
VINKELKOPPLING 22 MM X 90° 77X39X50 2KLÄMRING KROM VATETTE
GRENRÖR 32 MM X 45° 3MUFF VIT FALUPLAST
GRENRÖR 32 MM X 45° 3MUFF VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 49 kr
RÖRKLÄMMA DUOCONTACT 12/15/16 ENKEL FÖRKROMAD FALUPLAST
RAK KOPPLING 15 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE