FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121727RSK: 9121727
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121727
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
KOPPLINGSSATS 20X2,4-2,7 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
T-KOPPLING 22X22X15 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRDELARE M28X1,5 MM X G15/3X15 MM VATETTE
VINKELKOPPLING 22 MM X G20 X 90° KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
KULVENTIL 22 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTE
T-KOPPLING 22X15X15 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 22X15 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 22 MM X G15 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
Varukorg9
VÄGGBRICKA 634380 DY 15 GBG
VÄGGBRICKA 634531 1-RÖRS DY 15X2,5 GBG
RAK KOPPLING 32 PP BLÅ, SVART ALTECH
T-KOPPLING 12 MM X R15 2KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE