FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121727RSK: 9121727
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121727
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
VINKELKOPPLING 22 MM X 90° 77X39X50 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
RAK KOPPLING 22 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 22X20,5 MM KLÄMRING NICKEL VATETTE
HYLSA DN15 FÖR STÅLRÖR RÖD VATETTE
DUBBELMUTTER 22XG20 VATETTE
KOPPLINGSSATS 20X2,0-2,3 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PLASTHYLSA 22X20  PE VATETTE
ADAPTER 22 MM X G20 SLÄTÄNDA X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
Varukorg12
FÖRMINSKNING 40X32 MM 2MUFF VIT FALUPLAST
LOCK G20 TILL KIKVENTIL MED PACKNING GUL
KULVENTIL 22 KLÄMRING UTAN VRED FÖRKROMAD VATETTE
T-KOPPLING 12X15 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 40XG32 INVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
PLUGG 22 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 22 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 39 kr
KLÄMRING 12 MM MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 12 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 9 kr
RAK KOPPLING 15 MM X R15 KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE