FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121727RSK: 9121727
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121727
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
VINKELKOPPLING 22 MM X 90° 77X39X50 2KLÄMRING KROM VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
DUBBELMUTTER 22  MÄSSING VATETTE
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
RAK KOPPLING 22 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 22X15 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 20X2,0-2,3 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 22X18 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
TÄCKBRICKA 634387 DY 10-22 2-RÖRS GBG
FÖRMINSKNINGSSET 22X12 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
Varukorg38
KOPPLINGSSATS 15X2,5 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 16X2,0-2,2 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 22X15 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PLASTHYLSA 22X20  PE VATETTE
ÖVERGÅNGSNIPPEL 20X15 MED PACKNING
DUBBELMUTTER 12 FÖRKROMAD VATETTE
DUBBELMUTTER 12 FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 89 kr
RAK KOPPLING 22 MM X G20 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSATS 22X18X2.5 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PLUGG 10 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 10 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 29 kr
GUMMINIPPEL 45/40 ALTECH
KLÄMRING 42 MM MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 42 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 49 kr
VVS-SKRUV 5,5X60 MM KULLERFÖRSÄNKT POZI NOVIPRO
RÖRKLÄMMA 40 MM ENKEL MED LÅSBART ÖVERFALL VIT FALUPLAST
FÖRDELARE PPM 1+1X C/C50 MM AQUA PLUS UPONOR
FÖRMINSKNINGSSET 15X10 MM KLÄMRING NICKEL VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 35 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 35 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 69 kr
T-KOPPLING 22X15X15 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
DUBBELMUTTER 15 FÖRKROMAD VATETTE
DUBBELMUTTER 15 FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 89 kr
DUBBELMUTTER 22XG20 VATETTE
AVLOPPSRÖR 40X1,8 MM L= 2 METER UTAN MUFF VIT FALUPLAST
RAK KOPPLING 15 MM X G15 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
PLUGG 15 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 15 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 39 kr
KOPPLINGSMUTTER 10 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 10 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 19 kr
T-KOPPLING 22X15X15 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
PLUGG 22 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 22 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 39 kr
FROSTSKYDDSKABEL 7 MM L= 1 METER SVART ALTECH
FROSTSKYDDSKABEL 7 MM L= 1 METER SVART ALTECHLeverans: Skickas - I lager. 109 kr
RAK KOPPLING 10 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE