FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121727RSK: 9121727
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121727
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
T-KOPPLING 18 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
VINKELKOPPLING 18 MM X 90° 58X39X50 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 18X15 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 18X12 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 18X2,5 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 18X16 MM KLÄMRING, UTAN STOPP MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 18X10 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
HYLSA DN10 FÖR STÅLRÖR RÖD VATETTE
Varukorg21
T-KOPPLING 18 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 219 kr
VINKELKOPPLING 20XG20 X 90° INVÄNDIG GÄNGA VATETTE
KULVENTIL 15 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTE
KULVENTIL 15 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTELeverans: Skickas - I lager. 419 kr
T-KOPPLING 18X15 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 22 MM X G20 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
VINKELKOPPLING 15 MM X G10 X 90° KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
PROPP PPSU PPM AQUA PLUS UPONOR
PLUGG 12 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 12 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 29 kr
GENOMFÖRING G15/G20 FÖR ALTECH FROSTSKYDDSKABEL ALTECH
RAK KULVENTIL 15X12 KLÄMRING, MED VRED KROM BALLOFFIX VSH
LIMPLATTA FÖR RÖRKLAMMER ENKEL
RAK KOPPLING 12 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 12 MM 2KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 59 kr
RAK KOPPLING 40XG25 UTVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
BUSSNING METALL G15XG10 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
RAK KOPPLING 12 MM X G10 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE