FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121727RSK: 9121727
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121727
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
VINKELKOPPLING 18 MM X G20 X 90° KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
FÖRMINSKNINGSSET 18X15 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 18 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 18X2,5 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 18X16 MM KLÄMRING, UTAN STOPP MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 18X12 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 18X10 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PLUGG 18 MM MÄSSING VATETTE
Varukorg39
RAK KOPPLING 12 MM X R10 KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 18 MM X G20 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
FÖRDELARE PPM 1+1X C/C50 MM AQUA PLUS UPONOR
KLÄMRING 15 MM  MÄSSING BROEN BALLOFIX
KLÄMRING 15 MM MÄSSING BROEN BALLOFIXLeverans: Skickas - I lager. 29 kr
TÄTNINGSPLATTA 45X25 RUND VIT FALUPLAST
KULVENTIL 15 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTE
KULVENTIL 15 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTELeverans: Skickas - I lager. 279 kr
BUSSNING METALL G20XG15 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
VINKELSKRUVDEL 15 MM (G 1/2) 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
HYLSA DN10 FÖR STÅLRÖR RÖD VATETTE
VÄGGBRICKA, 1-HÅLS MED GUMMIMUFF 10-20 MM BALLOFIX
RÖRKLÄMMA 40 MM ENKEL MED LÅSBART ÖVERFALL VIT FALUPLAST
T-KOPPLING 18X15 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
VÄGGBRICKA, 2 CC80, MED MUTTER MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
VINKELKOPPLING 40 MM X 90° 2KLÄMRING VATETTE
VINKELKOPPLING 40 MM X 90° 2KLÄMRING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 679 kr
ÖVERGÅNGSNIPPEL 20X15 MED PACKNING
KULVENTIL 25 RAK INVÄNDIG GÄNGA LÅGBLY AL3605 ALTECH
ADAPTER G15X15 UTVÄNDIG GÄNGA X SPETSÄNDA PE VATETTE
RAK KOPPLING 20 MM 2KLÄMRING PE VATETTE
RAK KOPPLING 20 MM 2KLÄMRING PE VATETTELeverans: Skickas - I lager. 169 kr
KOPPLINGSSATS 40X3,5-4,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 22 MM MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 22 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 19 kr
DISTANSKLOSS H=10 MM, B=45 MM FÖR ENKELKLAMMA VIT FALUPLAST
TUBOLIT RÖRISOL TL-15/9-DG 262M/FÖRP
RAK KOPPLING 25XG20 INVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
STÖDHYLSA 420 NT10 25 PRK  IMI
RAK KOPPLING 12 MM X R15 KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
KULVENTIL 12 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
KULVENTIL 12 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 199 kr
VINKELKULVENTIL 18 195X74X21 MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 28X12 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
SLINGKONTROLLENHET MED FÖRINSTÄLLNING M22X1,5 IMI
T-SKARVSATS 140-175-200 MM SVART ECOFLEX SUPRA PLUS UPONOR
RAK KOPPLING 15 MM X G15 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE