FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121727RSK: 9121727
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121727
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
VINKELSKRUVDEL 15 MM (G 1/2) 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
SKRUVDEL 15 (G 1/2) RAK, 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 15X2,5 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 15X11 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
ADAPTER G15X15 INVÄNDIG GÄNGA X SPETSÄNDA PE VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 15X13 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PLUGG 15 MM MÄSSING VATETTE
PLANADAPTER 15 MM MED O-RINGSTÄTNING MÄSSING VATETTE
Varukorg19
VÄGGBRICKA FG0125352 3-RÖR DY15X2,5 GBG
STÖDHYLSA 22X1,0 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
RAK KULVENTIL 15XR15 PUSH X UTVÄNDIG GÄNGA KROM BROEN BALLOFIX
RAK KOPPLING 12 MM X R10 KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 12 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 12 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 19 kr
RAK KULVENTIL 15X10 KLÄMRING, MED VRED KROM BALLOFFIX VSH
KOPPLINGSSATS 18X2,5 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 20X2,0-2,3 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
KULVENTIL 15XG15 RAK INVÄNDIG X KLÄMRING MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
VINKELKOPPLING 18 MM X 90° 58X39X50 2KLÄMRING KROM VATETTE
VÄGGBRICKA,3 CC40,M MUTTER MPI FÖR 16X2,0-2,2 BALLOFIX
KOPPLINGSBRICKA V6 4-RÖR 60 CC VATETTE M 3XDY16 PLAST KLÄMH GBG
T-RÖR V6 15X15X12 MM FÖRKROMAD VATETTE
RAK KOPPLING 18 MM X R15 KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE