FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L750-1500 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121727RSK: 9121727
SPARA -23% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
1500 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
750 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121727
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
T-RÖR SKRUVDEL 28 (M34X1,5) 3UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
ADAPTER G25X28 INVÄNDIG GÄNGA X SPETSÄNDA PE VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 28 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 25X2,3-2,5 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 28X18 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 28X12 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 25X3,0-3,7 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 28X22 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
Varukorg8
VINKELGENOMFÖRING G20 FÖR ALTECH FROSTSKYDDSKABEL ALTECH
T-KOPPLING 28 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 28 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 329 kr
KOPPLINGSMUTTER 10 MM KROM VATETTE