FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L500-1000 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121726RSK: 9121726
SPARA -26% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Slang innerdiameter
15 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121726
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
RÖRHÅLLARSKENA 12 MM L=500 MM UTAN HULLINGAR SVART FIX UPONOR
Komplettera med
BOCKFIXTUR 10-12 MM ZINK MULTI UPONOR
VÄRMERÖR 12X1,7 MM L=240 METER RING MED DIFFUSIONSSPÄRR VIT MED EN BLÅ RAND COMFORT PIPE UPONOR
VÄRMERÖR 12X1,7 MM L=120 METER RING MED DIFFUSIONSSPÄRR VIT MED EN BLÅ RAND COMFORT PIPE UPONOR
VÄRMERÖR 12X1,7 MM L=60 METER RING MED DIFFUSIONSSPÄRR VIT MED EN BLÅ RAND COMFORT PIPE UPONOR
RUMSGIVARE 55X55 MM (BXH) RH-GIVARE VIT SMATRIX WAVE UPONOR
TERMOSTAT 80X80 MM (BXH) MED DISPLAY, RH-GIVARE SVART SMATRIX WAVE UPONOR
VÄRMERÖR 9,9X1,1 MM L=120 METER RING MED DIFFUSIONSSPÄRR VIT RÖR MED EN BLÅ RAND UPONOR
REGLERSET MED ELPATRON  CONTROLLER, STYRDON, TERMOSTAT VIT/FLERFÄRGAD FLUVIA T UPONOR
TERMOSTAT 80X80 MM (BXH) MED DISPLAY, RH-GIVARE VIT SMATRIX WAVE UPONOR
Varukorg1