FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L1000-2000 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121712RSK: 9121712
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121712
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
FÖRMINSKNING 1/2"-3/8
FÖRMINSKNING 1/2"-3/8 är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
NIPPEL OCH MUTTER 10 RAK FN FÖR TAPPVATTEN IMI
ÖVERGÅNGSKOPPLING RAD.ANSL. DANFOSS
Varukorg19
FÖRMINSKNING 1/2"-3/8
T-KOPPLING 15X12X12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 18 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 18 MM 2KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 149 kr
VÄGGBRICKA,1-HÅLS MED MUTTER,MPI FÖR 16X2,0-2,2 BALLOFIX
T-RÖR SKRUVDEL 28 (M34X1,5) 3UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
VÄGGBRICKA 0125164 FAST CU 10,12.15 GBG
HYLSA DN20 FÖR STÅLRÖR RÖD VATETTE
VENTILFÄSTE 16XG20 INVÄNDIG GÄNGA VATETTE
BOCKFIXTUR 17-18 MM ZINK MULTI UPONOR
PLASTHYLSA OCH MUTTER 15X16 MM VATETTE
T-KOPPLING 25 PRK 410 IMI
KOPPLINGSSATS 16X2,0-2,2 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
TÄTNINGSPLATTA 45X25 RUND VIT FALUPLAST
VÄNDSKIVA COMPACT 14/10,5 ROTH NORDIC
LUCKA 700X796X20 MM (HXBXD) TILL FÖRDELARSKÅP 800 MED RAM VIT ROTH
ADAPTER G25X28 UTVÄNDIG GÄNGA X SPETSÄNDA PE VATETTE
T-KOPPLING 22 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE