FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L1000-2000 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121712RSK: 9121712
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121712
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
LIMPLATTA FÖR RÖRKLAMMER ENKEL
LIMPLATTA FÖR RÖRKLAMMER ENKEL är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
LIM I.UNIVERSAL 310ML PATRON VIT M&M
LIMKIT SMART MIX INK RENGÖRING 11 GR M&M
MONTAGEBRICKA TB0139 Ø30-M4x15 RFR 0,7 MM 2-PACK M&M
CLEANING.KIT, RENGÖRINGSKIT M&M
Varukorg16
LIMPLATTA FÖR RÖRKLAMMER ENKEL
T-RÖR V6 22X15 MM FÖRKROMAD VATETTE
STÖDHYLSA 15X1,0 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
NIPPEL 20X2,8 MM PPSU PPM AQUA PLUS Q&E UPONOR
FÖRDELARE PPM 1+1X C/C50 MM AQUA PLUS UPONOR
VÄGGBRICKA, 1-HÅLS MED GUMMIMUFF 10-20 MM BALLOFIX
RÖRHÅLLARBYGEL, PER STYCK LK SYSTEMS
TAPPVENTIL VATETTE 0135070 KORT DY15 BV GBG
RAK KOPPLING 22 MM X G15 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
ÖVERGÅNGSNIPPEL 20X15 MED PACKNING
KOPPLINGSSATS 12X2,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VINKELSKRUVDEL 15 MM (G 1/2) 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE