FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L1000-2000 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121712RSK: 9121712
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121712
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
KOMBIRÖR RÖR-I-RÖR 16X2,0 MM/25 MM L=100 METER RING VIT RÖR, VIT/BLÅ/RÖD SKYDDSRÖR UPONOR
Komplettera med
FÖRDELARE PPM 2X C/C50 MM AQUA PLUS UPONOR
FÖRDELARFÄSTE PPM AQUA PLUS UPONOR
NIPPEL 16X2,0 MM PPSU PPM AQUA PLUS Q&E UPONOR
VÄGGDOSA 16X2,2 MM X G15 FOG TAPPVATTEN/VÄRME FOG X INVÄNDIG GÄNGA SVART AQUA PLUS UPONOR
KOMBIRÖR RÖR-I-RÖR 16X2,0 MM/25 MM/10 MM L=50 METER RING COMBI PIPE RIR ISOLERAD UPONOR
Varukorg14
FÖRMINSKNINGSSATS 22X18X2.5 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KULVENTIL 15 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTE
KULVENTIL 15 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTELeverans: Skickas - I lager. 279 kr
RAK KOPPLING 22 MM X R20 KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
TUBOLIT RÖRISOL TL-28/20-DG 68M/FÖRP
RAK KULVENTIL 15XR15 PUSH X UTVÄNDIG GÄNGA KROM BROEN BALLOFIX
KULVENTIL 22 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTE