FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L1000-2000 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121712RSK: 9121712
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121712
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
VINKELKULVENTIL 12 39X148X21 MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
GÄNGTEJP 12 X 0,075 MM 12 METER ETAB
KULVENTIL 12 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
DUBBELMUTTER 12 FÖRKROMAD VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 12X10 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PLUGG 12 MM MÄSSING VATETTE
VRED  39X37X21 FÖR VATETTE KULVENTIL  BLÅ VATETTE
Varukorg34
FÖRMINSKNINGSSET 12X8 MM KLÄMRING GUL VATETTE
VINKELKOPPLING 15X12 MM X 90° 39X74X21 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
BOMULLSTRASOR PRIMA VITA 10KG/FRP NOVIPRO
DUSCHSET APOLLO ORAS
RAK KOPPLING 32 PP BLÅ, SVART ALTECH
KOPPLINGSSATS 18X2,5 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KLÄMRING 10 MM  MÄSSING BROEN BALLOFIX
KLÄMRING 10 MM MÄSSING BROEN BALLOFIXLeverans: Skickas - I lager. 19 kr
RAK KOPPLING 15 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 15 MM 2KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 69 kr
TUBOLIT RÖRISOL TL-35/20-DG 50M/FÖRP
VINKELSKRUVDEL V6 22X15 MM KROM VATETTE
NIPPEL 16X2,0 MM PPSU PPM AQUA PLUS Q&E UPONOR
MULTISLANGNIPPEL 32 MM SLÄTÄNDA X SLANGNIPPEL VIT FALUPLAST
KOPPLINGSMUTTER 18 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 18 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 29 kr
VÄGGBRICKA 635532 FÖR 2-RÖRS MONT DIM 16 GBG
VÄGGBRICKA 635532 FÖR 2-RÖRS MONT DIM 16 GBGLeverans: Skickas - I lager. 449 kr
TUBOLIT RÖRISOL TL-28/20-DG 68M/FÖRP
KLÄMHYLSA V6 20X2,8-3,0 MM VATETTE
DISTANSKLOSS H=5 MM, B=60 MM VIT FALUPLAST
DISTANSKLOSS H=5 MM, B=60 MM VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 19 kr
FÖRMINSKNINGSSET 15X10 MM KLÄMRING NICKEL VATETTE
RAK KOPPLING 12X10 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 15X12X12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
KLÄMRING 12 MM  MÄSSING BROEN BALLOFIX
KLÄMRING 12 MM MÄSSING BROEN BALLOFIXLeverans: Skickas - I lager. 29 kr
KULVENTIL VINKEL 15X15X90° KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
VINKELKOPPLING 15 MM X 90° 58X39X50 2KLÄMRING KROM VATETTE
BLANDARFÄSTE FG0926052 160 CC 15X2,5 2-PACK GBG
LIMPLATTA FÖR RÖRKLAMMER DUBBEL
VÄGGBRICKA, 1-HÅLS MED MUTTER, MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
KULVENTIL T-RÖR 12X15X12 KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
RAK KOPPLING 32XR25 PRK 403 IMI
T-KOPPLING 22 MM X G20 2KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE