FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L1000-2000 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121712RSK: 9121712
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121712
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
KULVENTIL 15XG15 RAK INVÄNDIG X KLÄMRING MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
GÄNGTEJP 12 X 0,075 MM 12 METER ETAB
DUBBELMUTTER 15 FÖRKROMAD VATETTE
TÄCKBRICKA 634386 DY 10-22 1-RÖRS GBG
KOPPLINGSMUTTER 15 MM KROM VATETTE
PLANADAPTER 15 MM MED O-RINGSTÄTNING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 15X2,5 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
VÄGGBRICKA FG0925152 1-RÖR 15X2,5 VBF GBG
Varukorg12
KULVENTIL T-RÖR 12X15X12 KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
VÄGGBRICKA FG0125352 3-RÖR DY15X2,5 GBG
RAK KOPPLING 25 PRK 401 IMI
DUBBELMUTTER 22  MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 26X3,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
SKARVKOPPLING 16-16 2MUFF S-PRESS PLUS UPONOR
VÄGGBRICKA 634384 FÖR RÖR  10/12-15-15 GBG