FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L1000-2000 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121712RSK: 9121712
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121712
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
KOPPLINGSHUS DN15X15 MM HONA X SLANGNIPPEL KROM
Komplettera med
Varukorg27
PLUGG 10 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 10 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 29 kr
KLAFFBACKVENTIL DN100 5107E PN16 COMEVAL
DUBBELMUTTER 22  MÄSSING VATETTE
RÖRKLÄMMA DUOCONTACT 12/15/16 DUBBEL FÖRKROMAD FALUPLAST
RAK KOPPLING 15X12 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
FÖRDELARE PPM 2X C/C50 MM AQUA PLUS UPONOR
T-KOPPLING 22X12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
FÖRDELARE PPM 3X C/C50 MM AQUA PLUS UPONOR
FÖRDELARE PPM 1+1X C/C50 MM AQUA PLUS UPONOR
VATTENMÄTARESKRUV TYPE 2297 G25 FÖRLÄNGER 90 MM KONTROLLERBAR BACKVENTIL JCH
VINKELKULVENTIL 15X15 KLÄMRING, MED VRED KROM BALLOFFIX VSH
FÖRDELARÄNDPROPP PPM MT AQUA PLUS UPONOR
ADAPTER G15X15 UTVÄNDIG GÄNGA X SPETSÄNDA PE VATETTE
T-KOPPLING 12 MM X R15 2KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
VÄGGBRICKA, 2 CC80, MED MUTTER MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
KLAFFBACKVENTIL DN125  RF METALL PN16 EGENBELASTAD
RAK KULVENTIL 15X15 KLÄMRING, MED VRED KROM BALLOFFIX VSH
VINKEL 40 MM X 90° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
VINKEL 40 MM X 90° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 49 kr
RAK KOPPLING 40XG25 UTVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
PACKNING DN15 FÖR LOCK RÖD ISIFLO
VINKELKOPPLING 15X12 MM X 90° 39X74X21 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 12 MM KROM VATETTE