FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L1000-2000 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121712RSK: 9121712
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121712
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
RAK KOPPLING 10 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 10 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
KLÄMRING 10 MM MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 12X10 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
TÄCKBRICKA 634386 DY 10-22 1-RÖRS GBG
FÖRMINSKNINGSSET 10X8 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PLUGG 10 MM MÄSSING VATETTE
TÄCKBRICKA 634387 DY 10-22 2-RÖRS GBG
Varukorg29
RAK KOPPLING 10 MM 2KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 79 kr
ÄNDLOCK 32 MM SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
ÄNDLOCK 32 MM SLÄTÄNDA VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 29 kr
VINKELKOPPLING 20 MM X 90° 2KLÄMRING VATETTE
VINKELKOPPLING 20 MM X 90° 2KLÄMRING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 249 kr
VINKELKOPPLING 90° 32 PP BLÅ, SVART ALTECH
RAK KOPPLING 15 MM X R15 KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
STÖDHYLSA 18X1,0 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
RAK KOPPLING 18 MM X R15 KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE
KOPPARRÖR 8X1,0 MM 50 METER GLÖDGADE OISOLERADE ALTECH
KOPPLINGSSET 16X2,0 MM X G15 INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING FPL-X UPONOR
T-RÖR 20 MM 3KLÄMRING VATETTE
T-RÖR 20 MM 3KLÄMRING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 329 kr
KOPPLING M22/16K12 MMA
LIMKIT SMART MIX INK RENGÖRING 11 GR M&M
T-KOPPLING 12X15 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 10 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 10 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 19 kr
PLUGG 18 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 18 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 39 kr
T-KOPPLING 18X15 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
PROPP PPSU PPM AQUA PLUS UPONOR
PROVTRYCKNINGSPROPP 15 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PROVTRYCKNINGSPROPP 15 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 69 kr
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
TUBBÖJ 90° 114,3x3,6 BA3 S235 10253-1
BULT M6S 8.8 M16X65 FZV
KULVENTIL G15 RAK UTVÄNDIG X INVÄNDIG MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
STÖDHYLSA 8X0,8 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
KOPPLING 16-15CU MUFF X SLÄTÄNDA S-PRESS PLUS UPONOR
TUBOLIT RÖRISOL TL-35/13-DG 84M/FÖRP
KULVENTIL T-RÖR 15 MM 3-VÄGS MED VRED FÖRKROMAD VATETTE