FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L1000-2000 MFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121712RSK: 9121712
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
MFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Utvändig gänga
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Utvändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121712
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
VÄGGBRICKA,2-HÅLS MED MUTTER,MPI FÖR 16X2,0-2,2 BALLOFIX
Komplettera med
VÄGGBRICKA,1-HÅLS MED MUTTER,MPI FÖR 16X2,0-2,2 BALLOFIX
RAK KULVENTIL 15XR15 KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA, MED VRED KROM BALLOFFIX VSH
RAK KULVENTIL 15X12 KLÄMRING, MED VRED KROM BALLOFFIX VSH
T-KULVENTIL 15X15X15 KLÄMRING, MED VRED KROM BALLOFFIX VSH
RAK KULVENTIL 15X10 KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
VINKELKULVENTIL 15 MM X G15 X 90° KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
KULVENTIL T-RÖR 12X15X12 KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
Varukorg31
RAK KOPPLING 18 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 18 MM 2KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 149 kr
SKRUVDEL 15 (G 1/2) RAK, 2UTVÄNDIG GÄNGA FÖRKROMAD VATETTE
PVC-TRYCKRÖR 40X1,9 NT10 LÄNGD 5 METER P/M
T-KOPPLING 6 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 6 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - Beställningsvara. 169 kr
KOPPLINGSBRICKA V6 4-RÖR 60 CC VATETTE M 3XDY16 PLAST KLÄMH GBG
VINKELKOPPLING 12 MM X 90° 39X74X21 2KLÄMRING KROM VATETTE
PLUGG 22 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 22 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 39 kr
VÄGGBRICKA, 3 CC40, MED MUTTER MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
VINKELKOPPLING 12 MM X 90° 39X74X21 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 16X15 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KULVENTIL 15X12CU MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 15X12 MM KLÄMRING NICKEL VATETTE
RINGNYCKEL FG0398280 VATETTE NV24 ÖPPNINGSBAR 15 GBG
NIPPEL PL/DR PPM FPL-X G½"MT AQUA PLUS UPONOR
FÖRMINSKNINGSSET 28X22 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-RÖR PRESSCHECK 16 MM 3MUFF VIT/ROSTFRI ROTH
T-RÖR PRESSCHECK 16 MM 3MUFF VIT/ROSTFRI ROTHLeverans: Skickas - Beställningsvara. 159 kr
HÖRNRÖR V6 15 MM FÖRKROMAD VATETTE
HÖRNRÖR V6 15 MM FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 99 kr
BUSSNING METALL G15XG10 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
T-HÖRNRÖR V6 15 MM FÖRKROMAD VATETTE
T-HÖRNRÖR V6 15 MM FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 109 kr
FÖRDELARÄNDPROPP PPM MT AQUA PLUS UPONOR
FÖRMINSKNING 40X32 MM SLÄTÄNDA X MUFF, KORT VIT FALUPLAST
GÄNGTEJP 12 X 0,075 MM 12 METER ETAB
GÄNGTEJP 12 X 0,075 MM 12 METER ETABLeverans: Skickas - I lager. 9 kr
FULLFLÖDESVENTIL VINKEL DN20 Ø22 BLÅTT VRED VATETTE
VINKELKOPPLING 15 MM X 90° 58X39X50 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE