FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L1000-2000 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121711RSK: 9121711
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121711
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
FÖRMINSKNING 1/2"-3/8
FÖRMINSKNING 1/2"-3/8 är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
NIPPEL OCH MUTTER 10 RAK FN FÖR TAPPVATTEN IMI
ÖVERGÅNGSKOPPLING RAD.ANSL. DANFOSS
Varukorg18
FÖRMINSKNING 1/2"-3/8
VINKELKULVENTIL 15XG15 INVÄNDIG MED VRED VATETTE
ELEKTROSVETSMASKIN MSA 2.0 GEORG FISCHER
RAK KOPPLING 22X15 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
TUBOLIT RÖRISOL TL-22/13-DG 128M/FÖRP
RAK KOPPLING 32XG25 UTVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
RÖRKLAMMA 12/15/16 MM C/V 20 MM, B=45 MM ENKEL VIT FALUPLAST
RAK KOPPLING 18 MM X G15 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE
SKALVERKTYG RSE MULTI 90-180 GEORG FISCHER
RAK KOPPLING 15X10 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
T-KOPPLING 15X12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
KOPPLINGSSATS 12X2,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
TÄTNINGSPLATTA 45X25 RUND VIT FALUPLAST
RAK KOPPLING 12X10 MM 2KLÄMRING, FÖRLÄNGD KROM VATETTE
VÄGGBRICKA, 2-HÅLS MED GUMMIMUFF 10-20 MM BALLOFIX
PROVTRYCKNINGSPROPP 22 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE