FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L1000-2000 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121711RSK: 9121711
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121711
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
GRENRÖR 32 MM X 45° 3MUFF VIT FALUPLAST
GRENRÖR 32 MM X 45° 3MUFF VIT FALUPLAST är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
ANSLUTNINGSTELESKOP 32 MM X G40/G32 SLÄTÄNDA X 2INVÄNDIG GÄNGA VIT FALUPLAST
ANSLUTNINGSTELESKOP 32 MM X G20/G15 SLÄTÄNDA X UT-/INVÄNDIG GÄNGA VIT FALUPLAST
ANSLUTNINGSTELESKOP 32 MM X G25/G20 SLÄTÄNDA X UT-/INVÄNDIG GÄNGA VIT FALUPLAST
ANSLUTNINGSTELESKOP 32 MM X G32/G40 SLÄTÄNDA X 2UTVÄNDIG GÄNGA VIT FALUPLAST
ÄNDLOCK 32 MM SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
FÖRMINSKNING 40X32 MM 2MUFF VIT FALUPLAST
MULTISLANGNIPPEL 32 MM SLÄTÄNDA X SLANGNIPPEL VIT FALUPLAST
MUFF 32 MM 2MUFF VIT FALUPLAST
VINKEL 32 MM X 90° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
Varukorg52
GRENRÖR 32 MM X 45° 3MUFF VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 49 kr
GENOMFÖRING G15/G20 FÖR ALTECH FROSTSKYDDSKABEL ALTECH
T-KOPPLING 12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
T-KOPPLING 12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 99 kr
RESERVPAPPHÅLLARE S-LINE ALTERNA
VRED  39X37X21 FÖR VATETTE KULVENTIL  RÖD VATETTE
RAK KOPPLING 20 MM 2KLÄMRING PE VATETTE
RAK KOPPLING 20 MM 2KLÄMRING PE VATETTELeverans: Skickas - I lager. 169 kr
RAK KOPPLING 15 MM X G15 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
KOPPLING M22/16K12 MMA
MONTAGEBRICKA BLANDARFÄSTE TBD-0206 TILL 160 CC BL.F. M&M
DISTANSKLOSS H=20 MM, B=60 MM FÖRKROMAD FALUPLAST
DISTANSKLOSS H=20 MM, B=60 MM FÖRKROMAD FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 49 kr
STÖDHYLSA 10X0,8 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
KOPPLINGSSATS 15X2,5 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
ENKELKROK S-LINE ALTERNA
SKRUVDEL 15 (G 1/2) RAK, 2UTVÄNDIG GÄNGA FÖRKROMAD VATETTE
RAK KOPPLING 15 MM X R15 KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
LIM I.POWER 310ML PATRON GRÅ M&M
RAK KOPPLING 22X15 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
PLANADAPTER 15 MM MED O-RINGSTÄTNING MÄSSING VATETTE
DISCOBACKVENTIL MÄSSING PN16 AL2075 100
DISCOBACKVENTIL MÄSSING PN16 AL2075 80
BLANDARFÄSTE FG0926053 160 CC 16X2,0-2,25 2-PACK GBG
50 FLÄNSPACKNING PN10-40 DIXO5000
KOPPLINGSSATS 12X2,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
DISTANSKLOSS H=10 MM, B=60 MM VIT FALUPLAST
DISTANSKLOSS H=10 MM, B=60 MM VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 19 kr
T-KOPPLING 22 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
T-KOPPLING 22 MM 3KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 289 kr
STÖDHYLSA 10X1,0 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
VÄGGBRICKA, 2-HÅLS MED GUMMIMUFF 10-20 MM BALLOFIX
BUSSNING METALL G25XG20 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
PE-RÖR PE 100 PN10 315X18,7 6 METER
HALVKOPPLING 3085-10-R10 PIPEFIX 10XR10 BROEN
RÖRLIM 20 ML TILL DUO CONTACT FALUPLAST
RAK KOPPLING 18 MM X G20 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
VINKELKOPPLING 15 MM X 90° 58X39X50 2KLÄMRING KROM VATETTE
PP-MARKSPRÅNG 160X45 GRADER
RAK KOPPLING 20XG20 UTVÄNDIG GÄNGA PE VATETTE
RENGÖRINGSSERVETTER 2-PACK FALUPLAST
VINKELKOPPLING 12 MM X 90° 39X74X21 2KLÄMRING KROM VATETTE
GUMMINIPPEL 50/40-32 MM FÖR INOMHUSAVLOPP BLÅ FALUPLAST
T-KOPPLING 22 MM X G20 2KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
MONTAGEBRICKA DUSCHPROFIL 3-P M&M
RAK KOPPLING 12 MM X R15 KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
BÖJ 28 90° 2 MUFF KOPPAR V-PROFIL ALTECH
TÄCKBRICKA 634387 DY 10-22 2-RÖRS GBG
RAK KOPPLING 22 MM X G15 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE