FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L1000-2000 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121711RSK: 9121711
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121711
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
VINKEL 40 MM X 90° 2MUFF VIT FALUPLAST
VINKEL 40 MM X 90° 2MUFF VIT FALUPLAST är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
ANSLUTNINGSTELESKOP 40 MM X G32/G40 SLÄTÄNDA X 2UTVÄNDIG GÄNGA VIT FALUPLAST
ANSLUTNINGSTELESKOP 40 MM X G40/G32 SLÄTÄNDA X 2INVÄNDIG GÄNGA VIT FALUPLAST
FÖRMINSKNING 40X32 MM 2MUFF VIT FALUPLAST
ÖVERGÅNG 40X50 MM MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
MULTISLANGNIPPEL 40 MM SLÄTÄNDA X SLANGNIPPEL VIT FALUPLAST
FÖRMINSKNING 40X32 MM SLÄTÄNDA X MUFF, EXCENTRISK VIT FALUPLAST
MUFF 40 MM 2MUFF VIT FALUPLAST
VINKEL 40 MM X 45° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
VINKEL 40 MM X 90° MUFF X SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
AVLOPPSRÖR 40X1,8 MM L= 1 METER UTAN MUFF VIT FALUPLAST
Varukorg10
VINKEL 40 MM X 90° 2MUFF VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 49 kr
VINKELSKRUVDEL 15 MM (G 1/2) 2UTVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE
RAK KOPPLING 22 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 22 MM 2KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 149 kr
FÖRMINSKNING 40X32 MM SLÄTÄNDA X MUFF, KORT VIT FALUPLAST
KULVENTIL 35 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTE
KULVENTIL 35 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTELeverans: Skickas - I lager. 1199 kr
FÖRMINSKNING 50X40 MM SLÄTÄNDA X MUFF, KORT VIT FALUPLAST
ÄNDLOCK 40 MM SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
ÄNDLOCK 40 MM SLÄTÄNDA VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 29 kr
RAK KOPPLING 12 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 12 MM 2KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 59 kr
TÄCKBRICKA FG0925076 LÅG VATETTE VÄGGENOMFÖRINGSSYSTEM GBG
KLÄMRING 10 MM  MÄSSING BROEN BALLOFIX