FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L1000-2000 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121711RSK: 9121711
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121711
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
KULVENTIL 18 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
DUBBELMUTTER 22  MÄSSING VATETTE
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
GÄNGTEJP 12 X 0,075 MM 12 METER ETAB
FÖRMINSKNINGSSET 18X12 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 18X2,5 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
VRED  39X37X21 FÖR VATETTE KULVENTIL  RÖD VATETTE
Varukorg16
KULVENTIL 18 MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 379 kr
VINKELKOPPLING 15X12 MM X 90° 39X74X21 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
BUSSNING METALL G32XG25 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
VÄGGBRICKA 634382 DY 15 GBG
VINKELKOPPLING 15 MM X 90° 58X39X50 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VÄGGBRICKA FG0125352 3-RÖR DY15X2,5 GBG
KOPPLINGSSET 9,9X1,1 MM X G20 MINITEC UPONOR
KOPPLINGSSATS 15X2,5 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
REGLERSET MED ELPATRON  CONTROLLER, STYRDON, TERMOSTAT VIT/FLERFÄRGAD FLUVIA T UPONOR
PLASTHYLSA OCH MUTTER 15X16 MM VATETTE
SLANGANSLUTNING G20 X 15 MM INVÄNDIG GÄNGA X SLANG VARIO PLUS UPONOR
VINKELKOPPLING KORT 22K MMA
VINKELKULVENTIL 15XG15 INVÄNDIG MED VRED VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 22 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 22 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 39 kr
T-KOPPLING 12 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE