FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L1000-2000 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121711RSK: 9121711
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121711
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
RAK KULVENTIL 15X10 KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
Komplettera med
VÄGGBRICKA, 1-HÅLS MED GUMMIMUFF 10-20 MM BALLOFIX
VÄGGBRICKA,3 CC40,M MUTTER MPI FÖR 16X2,0-2,2 BALLOFIX
VÄGGBRICKA, 1-HÅLS MED MUTTER, MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
VÄGGBRICKA,2-HÅLS MED MUTTER,MPI FÖR 16X2,0-2,2 BALLOFIX
VÄGGBRICKA, 3 CC40, MED MUTTER MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
MUTTER 10XR10  KROM BROEN BALLOFIX
MUTTER 15XR15  KROM BROEN BALLOFIX
VÄGGBRICKA, 2 CC80, MED MUTTER MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
VÄGGBRICKA, 2 CC80, MED MUTTER BALLOFIX
Varukorg7
RAK KULVENTIL 15X12 KLÄMRING, MED VRED KROM BALLOFFIX VSH
KOPPLINGSSATS 20X2,4-2,7 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
KULVENTIL VINKEL 15X12X90° KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
ÄNDLOCK 32 MM SLÄTÄNDA VIT FALUPLAST
ÄNDLOCK 32 MM SLÄTÄNDA VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 29 kr
TUBOLIT RÖRISOL TL-35/13-DG 84M/FÖRP
RÖRKLAMMA 12/15/16 MM C/V 20 MM, B=45 MM ENKEL VIT FALUPLAST