FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L1000-2000 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121711RSK: 9121711
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121711
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
KOPPLINGSSATS 20X2,4-2,7 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
T-KOPPLING 22X22X15 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRDELARE M28X1,5 MM X G15/3X15 MM VATETTE
VINKELKOPPLING 22 MM X G20 X 90° KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
KULVENTIL 22 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTE
T-KOPPLING 22X15X15 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 22X15 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 22 MM X G15 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
Varukorg13
T-KULVENTIL 15X15X15 KLÄMRING, MED VRED KROM BALLOFFIX VSH
VINKELSKRUVDEL V6 22X15 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 12X2,0 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
DISTANSKLOSS H=5 MM, B=60 MM VIT FALUPLAST
DISTANSKLOSS H=5 MM, B=60 MM VIT FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 19 kr
FÖRMINSKNING 1/2"-3/8
VINKELKOPPLING 22 MM X 90° 77X39X50 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
GRUNDSATS G25 VARIO PLUS UPONOR
VÄGGBRICKA,2-HÅLS MED MUTTER,MPI FÖR 16X2,0-2,2 BALLOFIX
RAK KOPPLING 18 MM X R15 KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE