FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L1000-2000 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121711RSK: 9121711
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121711
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
T-KOPPLING 12 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
RAK KOPPLING 12 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VINKELKOPPLING 12 MM X 90° 39X74X21 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PLANADAPTER 12 MM MED O-RINGSTÄTNING MÄSSING VATETTE
PLUGG 12 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 12X2,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 12X8 MM KLÄMRING GUL VATETTE
Varukorg13
T-KOPPLING 12 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 89 kr
ADAPTER G15X15 INVÄNDIG GÄNGA X SPETSÄNDA PE VATETTE
RAK KOPPLING 22X15 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
T-KOPPLING 15 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 15 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 99 kr
RAK KOPPLING 10 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 10 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 49 kr
FÖRMINSKNINGSSET 22X12 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VVS-SKRUV 5,5X40 MM KULLERFÖRSÄNKT POZI NOVIPRO
RÖRKLAMMA 32 MM ENKEL MED LÅSBART ÖVERFALL VIT FALUPLAST