FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L1000-2000 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121711RSK: 9121711
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121711
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
KLÄMHYLSA V6 20X2,8-3,0 MM VATETTE
KLÄMHYLSA V6 20X2,8-3,0 MM VATETTE är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
KOPPLINGSBRICKA V6 4-RÖR 60 CC VATETTE M 3XDY16 PLAST KLÄMH GBG
Varukorg29
VINKELKULVENTIL 15X15 KLÄMRING, MED VRED KROM BALLOFFIX VSH
PLASTHYLSA 35X32  PE VATETTE
STÖDHYLSA 8X0,8 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
VINKELKULVENTIL 15X12 39X148X21 MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
STÖDHYLSA 22X3,0 MM ROTH
BUSSNING METALL G20XG15 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
KULVENTIL 15 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTE
KULVENTIL 15 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTELeverans: Skickas - I lager. 419 kr
GUMMINIPPEL 45/32 ALTECH
FÖRDELARE M28X1,5 MM X G15/3X15 MM VATETTE
T-KOPPLING 22X22X15 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
TUBOLIT RÖRISOL TL-28/20-DG 68M/FÖRP
SORTIMENTBOX CARRY LITE 80-15 RAACO
VENTILFÄSTE 22 MM X G20 INVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE
VENTILFÄSTE 22 MM X G20 INVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 349 kr
TUBOLIT RÖRISOL TL-28/13-DG 108M/FÖRP
RAK KOPPLING 22X15 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
T-KOPPLING 12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
T-KOPPLING 12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 99 kr
RAK KOPPLING 35 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 35 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 239 kr
DUBBELMUFF 28 2 MUFF KOPPAR V-PROFIL ALTECH
RINGNYCKEL FG0398280 VATETTE NV24 ÖPPNINGSBAR 15 GBG
RAK KOPPLING 22X15 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 22 MM X R20 KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
VINKELSKRUVDEL 35 MM (M42X2) 2UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 12 MM X R15 KLÄMRING X UTVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE