FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L1000-2000 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121711RSK: 9121711
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121711
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
RAK KOPPLING 18 MM X G15 KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA KROM VATETTE
Komplettera med
FÖRMINSKNINGSSET 18X15 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 18X10 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 18X12 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 18X2,5 MM PLAST KLÄMRING KROM VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 18X16 MM KLÄMRING, UTAN STOPP MÄSSING VATETTE
TÄCKBRICKA 634386 DY 10-22 1-RÖRS GBG
Varukorg21
KULVENTIL T-RÖR 15X15X15 KLÄM X KLÄM, MED VRED KROM BROEN BALLOFIX
VINKELKOPPLING 15 MM X G10 X 90° KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 15X12 MM 3KLÄMRING KROM VATETTE
VÄGGBRICKA 634382 DY 15 GBG
RÖRKLÄMMA DUOCONTACT 12/15/16 DUBBEL VIT FALUPLAST
ÄNDSKYDD TILL ECOFLEX TWIN 25-40/175 UPONOR
RAK KOPPLING 10 MM 2KLÄMRING KROM VATETTE
RAK KOPPLING 10 MM 2KLÄMRING KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 79 kr
KOPPLINGSMUTTER 10 MM KROM VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 10 MM KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 19 kr
KOPPLING M22/16K12 MMA
FÖRDELARLOCK AQUA PLUS PPM UPONOR
KOPPLINGSMUTTER 15 MM KROM VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 15 MM KROM VATETTELeverans: Skickas - I lager. 29 kr
FÖRDELARFÄSTE PPM AQUA PLUS UPONOR
KULVENTIL 22 MM RAK KORT SPINDELHALS VATETTE