FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L1000-2000 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121711RSK: 9121711
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121711
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
KOPPLINGSMUTTER 22 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 22 MM MÄSSING VATETTE är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
DUBBELMUTTER 22  MÄSSING VATETTE
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
FÖRMINSKNINGSSET 22X15 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRDELARE M28X1,5 MM X G15/2X15 MM VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 22X20,5 MM KLÄMRING NICKEL VATETTE
FÖRDELARE M28X1,5 MM X G15/4X15 MM VATETTE
PLASTHYLSA 22X20  PE VATETTE
Varukorg47
KOPPLINGSMUTTER 22 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 39 kr
VINKELKOPPLING 25XG25 X 90° INVÄNDIG GÄNGA VATETTE
RÖRKLAMMA 32 MM ENKEL MED LÅSBART ÖVERFALL VIT FALUPLAST
VINKELKOPPLING 28 MM X 90° 77X195X20 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RÖRSTIFT 20 MM L=100 MM SVART FIX UPONOR
RÖRSTIFT 20 MM L=100 MM SVART FIX UPONORLeverans: Skickas - I lager. 9 kr
RAK KOPPLING 22 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 22 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 89 kr
KOPPLINGSSATS 20X2,0-2,3 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KOPPLING M22/16K12 MMA
ADAPTER G25X28 INVÄNDIG GÄNGA X SPETSÄNDA PE VATETTE
DISTANSKLOSS H=10 MM, B=60 MM FÖRKROMAD FALUPLAST
DISTANSKLOSS H=10 MM, B=60 MM FÖRKROMAD FALUPLASTLeverans: Skickas - I lager. 49 kr
KOPPLINGSSATS 28X4,0 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VINKELKOPPLING 15X12 MM X 90° 39X74X21 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 28X12 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
VÄGGBRICKA, 2-HÅLS MED GUMMIMUFF 10-20 MM BALLOFIX
RÖRKLÄMMA DUOCONTACT 12/15/16 ENKEL FÖRKROMAD FALUPLAST
VVS-SKRUV 5,5X40 MM KULLERFÖRSÄNKT POZI NOVIPRO
SKRUVDEL 15 (G 1/2) RAK, 2UTVÄNDIG GÄNGA FÖRKROMAD VATETTE
PVC-TRYCKRÖR 40X1,9 NT10 LÄNGD 5 METER P/M
T-KOPPLING 6 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-KOPPLING 6 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - Beställningsvara. 169 kr
KOPPLINGSBRICKA V6 4-RÖR 60 CC VATETTE M 3XDY16 PLAST KLÄMH GBG
VINKELKOPPLING 12 MM X 90° 39X74X21 2KLÄMRING KROM VATETTE
PLUGG 22 MM MÄSSING VATETTE
PLUGG 22 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 39 kr
VÄGGBRICKA, 3 CC40, MED MUTTER MPI FÖR 15X2,5 BALLOFIX
VINKELKOPPLING 12 MM X 90° 39X74X21 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
RAK KOPPLING 16X15 MM 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KULVENTIL 15X12CU MM RAK MED VRED FÖRKROMAD VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 15X12 MM KLÄMRING NICKEL VATETTE
RINGNYCKEL FG0398280 VATETTE NV24 ÖPPNINGSBAR 15 GBG
NIPPEL PL/DR PPM FPL-X G½"MT AQUA PLUS UPONOR
FÖRMINSKNINGSSET 28X22 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
T-RÖR PRESSCHECK 16 MM 3MUFF VIT/ROSTFRI ROTH
T-RÖR PRESSCHECK 16 MM 3MUFF VIT/ROSTFRI ROTHLeverans: Skickas - Beställningsvara. 159 kr
HÖRNRÖR V6 15 MM FÖRKROMAD VATETTE
HÖRNRÖR V6 15 MM FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 99 kr
BUSSNING METALL G15XG10 UTVÄNDIG X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING
T-HÖRNRÖR V6 15 MM FÖRKROMAD VATETTE
T-HÖRNRÖR V6 15 MM FÖRKROMAD VATETTELeverans: Skickas - I lager. 109 kr
FÖRDELARÄNDPROPP PPM MT AQUA PLUS UPONOR
FÖRMINSKNING 40X32 MM SLÄTÄNDA X MUFF, KORT VIT FALUPLAST
GÄNGTEJP 12 X 0,075 MM 12 METER ETAB
GÄNGTEJP 12 X 0,075 MM 12 METER ETABLeverans: Skickas - I lager. 9 kr
FULLFLÖDESVENTIL VINKEL DN20 Ø22 BLÅTT VRED VATETTE
VINKELKOPPLING 15 MM X 90° 58X39X50 2KLÄMRING MÄSSING VATETTE