FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L1000-2000 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121711RSK: 9121711
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121711
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
KOPPLINGSMUTTER 18 MM MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSMUTTER 18 MM MÄSSING VATETTE är tillagd i din varukorg.
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
FÖRMINSKNINGSSET 18X15 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PLUGG 18 MM MÄSSING VATETTE
VINKELKOPPLING 18 MM X G15 X 90° KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
SKRUVDEL 18 (M24X1,5) RAK, 2UTVÄNDIG GÄNGA GUL VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 18X10 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
HYLSA DN10 FÖR STÅLRÖR RÖD VATETTE
Varukorg6
KOPPLINGSMUTTER 18 MM MÄSSING VATETTELeverans: Skickas - I lager. 29 kr
GUMMINIPPEL 50/40-32 MM FÖR INOMHUSAVLOPP BLÅ FALUPLAST
FÖRDELARÄNDPROPP PPM MT AQUA PLUS UPONOR
KLÄMRING 10 MM MÄSSING VATETTE