FLEXIBEL RÖRKOPPLING SS G15 L1000-2000 FFSS SLANGKOMPANIET
Artnr: BK-RK9121711RSK: 9121711
SPARA -24% Beställningsvara
Snabb leverans 30 dagars öppet köp Personlig kundservice Trygg betalning
  • Varianter
Beskrivning
Flexibel Rörkoppling, Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Flexibla rörkopplingar tar även bort vibrationer.
FFSS – Rostfri Mutter x Rostfri Mutter
Observera att maxtryck är beroende på om kopplingen är komprimerad eller utdragen.
Se produktblad.
Dimension anslutning 1
Ansl. 15 (1/2″)
Dimension anslutning 2
Ansl. 15 (1/2″)
Längd
2000 mm
Slang innerdiameter
15 mm
Bygglängd
1000 mm
Max. tryck
7—10 bar
Anslutning 1
Invändig gänga
Anslutning 2
Invändig gänga
Anslutningstyp anslutning 1
Rak
Anslutningstyp anslutning 2
Rak
Max. medietemperatur (kontinuerlig)
250 °C
Lämplig för dricksvatten
Ja
Med omflätning
Nej
Material
Rostfritt stål
Lämplig för kylt vatten
Ja
Lämplig för olja
Lämplig för varmvatten
Lämplig för värmevatten
Lämplig för glykol
Med packningar
Nej
Lämplig för etanol
Typgodkänd enligt BBR/EKS
Ytterligare information
RSK 9121711
Dokument ProduktbladMonteringsanvisning
Sökresultat
T-KOPPLING 15 MM X G15 2KLÄMRING X INVÄNDIG GÄNGA MÄSSING VATETTE
Komplettera med
TÄTNINGSPASTA 250G TUB NOVIPRO
SORTIMENTBOX CARRY LITE 150-9 RAACO
UNITEC WATER  75 ML UNIPAK
KOPPLINGSSATS 15X2,5 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
ADAPTER G15X15 UTVÄNDIG GÄNGA X SPETSÄNDA PE VATETTE
PLUGG 15 MM MÄSSING VATETTE
AVLUFTNINGSPLUGG 15 MM MÄSSING VATETTE
FÖRMINSKNINGSSET 15X11 MM KLÄMRING MÄSSING VATETTE
PLANADAPTER 15 MM MED O-RINGSTÄTNING MÄSSING VATETTE
KOPPLINGSSATS 16X2,0-2,2 MM PLAST KLÄMRING MÄSSING VATETTE
Varukorg16
T-RÖR V6 22X15X15 MM FÖRKROMAD VATETTE
RAK KOPPLING 32XR32 UTVÄNDIG GÄNGA PP BLÅ, SVART ALTECH
T-KOPPLING 22X15 MM 3KLÄMRING MÄSSING VATETTE
KULVENTIL 25 RAK INVÄNDIG GÄNGA LÅGBLY AL3605 ALTECH
STÖDHYLSA 10X0,8 MM MED RILLOR, FÖR KOPPARRÖR
KULVENTIL 22 MM RAK LÅNG SPINDELHALS VATETTE